Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador

Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador

Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador
Geotours | Adventure Travel Tour Agency in Baños Ecuador since 1991
Geotours
Baños de Agua Santa
Instagram galerij

Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador | Geotours | Adventure Travel Tour Agency in Baños Ecuador since 1991

La Laguna Azul is een geopark in de provincie Napo Cantón del Tena en bevindt zich in de gemeente van Talag. In dit park bevinden zich granietrotsen die overeenkomen met het Abitagua-graniet uit het Midden- tot het Lagere Jura-tijdperk (174 tot 178 Ma). De rotsen hebben mineralen zoals feldaspars, portasicos, plagioklaas en bioniet; Ze worden gekenmerkt door een roze tint en maken deel uit van de rivierbeddingen.

 Foto Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador

Er zijn lagunes of poelen die zijn gevormd door een mechanisch meetproces. Er zijn 4 poelen en watervallen gevormd door vulkanisch gesteente. Deze formatie komt voort uit de vereniging van twee rivieren: Rio JatunYaku en Rio WaysaYaku. De inwoners van de Kichwa-gemeenschap van Alakus zijn verantwoordelijk voor het beheer van deze plek en voor het ontvangen en verzorgen van toeristen.

Er zijn lagunes of poelen die zijn gevormd door een mechanisch meetproces. Er zijn 4 poelen en watervallen gevormd door vulkanisch gesteente. Deze formatie komt voort uit de vereniging van twee rivieren: Rio JatunYaku en rio WaysaYaku. De inwoners van de Kichwa-gemeenschap van Alakus zjin verantwoordelijk voor het beheer van deze plek on voor het ontvangen en vergorgen van toeristen.

Ook is het mogelijk om de rijke gastronomie van de Amazone te proeven die ze binnen het complex aanbieden. Er is een groot restaurant waar je kunt genieten van het uitzicht op het tweede zwembad, daarnaast zijn er ook kleine winkeltjes waar je snacks en dranken kunt kopen. Zo kun je genieten van heerlijke geroosterde bakbanaan of geroosterde mais.

Hoe kom je er?

Als je met de auto vanuit de stad Tena komt, moet je de weg Pano-Talag nemen en ongeveer 23 km reizen. Vervolgens kom je op een 7 km onverharde weg tot je uiteindelijk La Laguna Azul bereikt. De applicaties Maps of Google Maps zullen deze onverharde weg niet aangeven, maar maak je geen zorgen want bij de ingang staat er een groot bord die de weg aangeeft.

Je kunt anders ook naar de busstation van Tena gaan, daar gaat een bus van de transportcoöperatie ‘Centinela del Tena’ die elke dag regulier rijdt.  Het schema is als volgt:

Maandag tot vrijdag

Tena–Laguna Azul  Laguna Azul-Tena

05:40                       06:30 uur

12.30 uur                  13.30 uur

16:45 uur                  17:40 uur

 Zaterdag - zondag en feestdagen

Tena–Laguna Azul  Laguna Azul-Tena

08:00 - 12:30 uur   09:15 - 14:30 uur

10:15uur-15:30uur 11:20uur-17:30 uur

Toegangskosten

2 USD voor nationale toeristen

3 USD voor buitenlandse toeristen

1 USD voor kinderen

Het betreden van dieren is verboden

 Foto Reizen naar La Laguna Azul, Ecuador

Laten we samen voor de natuur zorgen! We werpen geen zwerfvuil en raken geen planten of dieren aan.  Mocht je meer informatie willen, dan kun je schrijven naar onze WhatsApp (in het Engels of Spaans graag).

Directe lijn met ons..!